Zgodnie z przewidywaniami firmy konsultingowej EY, wartość sektora embedded finance w 2025 roku może przekroczyć barierę 600 miliardów dolarów! Tak ogromna skala pokazuje zatem, że model finansowania zintegrowanego pełni ogromną rolę w realizacji wirtualnych transakcji. Zatem, na czym polega prawdziwy sekret skuteczności tego narzędzia? W bieżącej publikacji prezentujemy najważniejsze czynniki, które kształtują nowoczesny i bezpieczny przebieg zakupów online!
Śladami konsumenta
Funkcjonalność i praktyczność embedded finance wynika z dokładnie przemyślanej strategii działania. Według statystyk udostępnionych na portalu firmy konsultingowej EY, aż 94% respondentów wskazuje zaspokajanie bieżących potrzeb klientów, jako klucz do sukcesu dla wszystkich produktów finansowych. To jednak nie koniec informacji, które doskonale obrazują użyteczność trendu.
Co więcej, nawet 70% osób biorących udział w specjalnej ankiecie zwiastuje, że ponad połowa usług finansowych będzie oferowana na platformach, które nie są bezpośrednio związane ze światem finansów. To potwierdza, że szybkie wdrożenie potencjału embedded finance do współpracy B2B może zapewnić sporą przewagę, a tym samym silną pozycję konkurencyjną na rynku. Zatem, jakie są wszystkie korzyści?
Embedded finance w praktyce
Benefitów jest naprawdę sporo, ale wyróżnia się dwa najważniejsze sektory, które zapewniają najwięcej zalet dla wszystkich zaangażowanych podmiotów. Przede wszystkim, użytkownicy wskazują na ogromną wygodę transakcji, eliminując manualne i uciążliwe procesy, procedury oraz schematy.
Ergonomia
Zintegrowane systemy płatności pozwalają bowiem na uruchomienie automatycznych działań, które znacząco przyspieszają przebieg transakcji, a jednocześnie niwelują ryzyko potencjalnych błędów lub przeoczeń. Dodatkowo, wspomniana automatyzacja uwalnia zaangażowanie pojedynczych pracowników, którzy mogą skupić się na podstawowej działalności prowadzonego biznesu.
Co więcej, embedded finance to niezwykle kompleksowe rozwiązanie, które scala fundamentalne narzędzia oraz zdolności. Centralizacja systemów finansowych umożliwia zatem utrzymanie pełnej transparentności i kontroli, pozwalając na optymalizację aspektów księgowych. Jest to ogromny atut dla wszystkich konsumentów w modelu B2B.
Finalnym punktem tej części artykułu jest opcja personalizacji. Integracja poszczególnych systemów finansowych pozwala bowiem na dostosowanie wykorzystywanych narzędzi do realnych potrzeb i wyzwań przedsiębiorstwa, zwiększając jednocześnie satysfakcję kontrahentów oraz wzmacniając relacje biznesowe z partnerami.
Sprawność działania
Kolejny atut skrywa się w płynności i biegłości realizowanych transakcji. Duża dynamika konsumpcji wpływa bowiem na potrzebę adaptacji również w tym kontekście.
W konsekwencji, strony zamówienia doświadczają niezwykle szybkiego przetwarzania płatności, co wynika z automatycznego schematu weryfikacji i zatwierdzania płatności. Zintegrowany model działania wspiera przedsiębiorców poprzez utrzymywanie płynności finansowej biznesu oraz bardziej świadome zarządzanie dostępnymi zasobami.
Podsumowanie
Embedded finance wzmacnia działalność e-commerce, ponieważ dopasowuje się do prawdziwych oczekiwań finalnych konsumentów. Zintegrowane płatności wykorzystują w tym celu najnowocześniejszą technologię, gwarantując pełną transparentność oraz bezpieczeństwo przeprowadzanych transakcji, bez utraty efektywności działania. Embedded finance wprowadza intuicyjność i naturalność zastosowania, dbając jednocześnie o kompleksowy charakter obsługi. Sprawdź, jak zintegrowane płatności mogą poprawić rentowność Twojego biznesu: https://pragmago.tech/pl/porada/na-czym-polega-embedded-finance/.
Artykuł sponsorowany