Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś

Przechodzenie z kredytem

21 grudnia 2021 kredyt

Przechodzenie z kredytem to zazwyczaj ta dość typowa praktyka, czyli przechodzi się z nim i w ( https://pozyczkolog.pl/ ) warunkach stabilnych ekonomicznie i wtedy gdy panuje ten znośny kryzys ekonomiczny. Mowa tu dokładnie o tym, że tym jedynym warunkiem przejścia z kredytem do innego banku jest niższa rata i oprocentowanie, czyli to proste ludzkie korzystanie z okazji, bo jeśli po przejściu ta nasza rata jest niższą o dwadzieścia procent to rzecz jasna jest dobrze, choć może być też i tak, że tych rat będzie o dwadzieścia lub o trzydzieści więcej. Jednym słowem nie interesuje nas to jak długo będziemy spłacać konkretny kredyt, ale to czy taki typowy kredyt w skali miesiąca będzie dla nas znacznym obciążeniem. Dlatego niektórzy wolą by miesięczna rata była tą dość niską, bo właśnie dzięki temu mamy te niższe koszty i możemy sobie pozwalać na jakieś drobne przyjemności życiowe, a to jest istotne. Jednym słowem ludzie muszą odczuwać ten komfort psychiczny jeśli chodzi o spłacanie kredytu, a czasami z tym wszystkim może pomóc jedynie to przejście z ratą do innego banku, bo tak mamy w skali miesiąca więcej wolnych pieniędzy i to zwłaszcza na te drobne przyjemności.

Komfort psychiczny.

Jeśli chodzi o spłacanie rat kredytu, to ludziom źle jest z tym, że płacą ratę dość wysoką i stać ich na przyjemności tylko w ten sobotni wieczór. Często dążą do tego by ten stan rzeczy nie utrzymywał się przez długie miesiące, a jedynym pewnym patentem na tego typu problemy jest rzecz jasna ( https://pozyczkolog.pl/ ) to przejście z kredytem do innego banku i to rzecz jasna kosztuje, bo w ostatecznym rozrachunku zapłacimy więcej o te trzydzieści lub czterdzieści rat, ale za to nasz typowy miesiąc będzie tym nieco milszym. Mowa tu o tym, że osobę spłacającą będzie stać na te kilka lub kilkanaście smakołyków tygodniowo lub na więcej używek takich jak papierosy. Pozornie wydaje się że tego typu drobne życiowe sprawy raczej nie mają znaczenia, ale prawdą jest to, że mają. Właśnie dzięki tym drobnym sprawom odzyskujemy ten nasz psychiczny komfort i co równie istotne mamy więcej optymizmu w sercu, jeśli chodzi o to zarabianie na kolejne raty.

Inne ważne wzmianki.

Nie da się też i ukryć tego, że z tym przejściem z ratą do innego banku często wspiera nas rodzina, bo to mniejsze miesięczne koszty, ale trzeba na to patrzeć też inaczej. W skali miesiąca może to oznaczać więcej drobnych przyjemności i dla osoby spłacającej kredyt i dla całej jej lub jego rodziny. Ten komfort psychologiczny pod postacią jakichś drobnych przyjemności podawanych raz na dzień lub raz na te trzy dni to istotna sprawa, bo dzięki temu cała rodzina zapomina o tym, że na świecie trwa kryzys ekonomiczny. Walka z nim jest obowiązkową i nawet bardzo trudną, ale nie należy zapominać też i o tym, że ciągłe myślenie o tym, że o kwestie finansowe trzeba dbać bywa niestety przygnębiające i co równie istotne te przerwy w tym myśleniu o okrutnym świecie powinny być częstymi i na dokładkę mieć formę przekąsek atrakcyjnych wizualnie, bo właśnie to nam pomaga.

Artykuł sponsorowany

Redakcja ekoatom.org.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

niezawodny zegarek
aeo
Polisa na życie

Jesteś zainteresowany reklamą?

Polisa na życie