Swój biznes a realia

0
1
swój biznes a realia

Realia prowadzenia własnej działalności gospodarczej w Polsce to trudny i bardzo złożony temat. Są oczywiście przedsiębiorcy, którzy odnoszą ogromne sukcesy i zarabiają setki tysięcy złotych każdego miesiąca. Z drugiej strony, wiele osób zamyka swoją działalność gospodarczą, ponieważ przynosi ona duże straty. Jaki jest przepis na sukces w biznesie?

Podatki i inne zobowiązania

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wiąże się z koniecznością opłacania różnego rodzaju podatków i zobowiązanie, między innymi wobec ZUSu. Zatrudnienie każdego pracownika to duży koszt. Dlatego też każdy przedsiębiorca musi przekalkulować, czy zatrudnienie się opłaci. Pracownik musi na siebie zarobić i jeszcze przynieść zysk pracodawcy. Wielu ekspertów twierdzi, że w Polsce opłaty związane z prowadzeniem własnej działalności są zbyt wysokie. Na szczęście obecnie istnieje możliwość działalności nierejestrowanej, gdzie nie trzeba opłacać comiesięcznie ZUSu, a obliczanie podatków wydaje się stosunkowo proste. Warto poznać wszystkie możliwości, jak prowadzić działalność, aby było to najbardziej opłacalne. Potrzebna będzie oczywiście konsultacja z doradcą podatkowym.

Nadzieje i oczekiwania

Swój biznes a realia to złożony temat. Otwarcie swojego własnego biznesu wiąże się z dużymi oczekiwaniami co do przyszłych dochodów. Najpierw jednak trzeba sporo zainwestować, chyba, że ktoś wybiera biznes bez ponoszenia kosztów, na przykład marketing wielopoziomowy. Bywa, że ogromne nadzieje na sukces nie mają szansy na spełnienie, z różnych względów. Przyczyną nieudanych biznesów może być zaufanie niewłaściwej osobie, znalezienie wspólników, którzy okazali się nieuczciwi, źle poprowadzony marketing, brak umiejętności sprzedażowych. Powodów jest sporo, trudno wskazać jeden z nich jako dominujący. Na pewno trzeba nauczyć się znaleźć dobry moment na zamknięcie działalności, tak, aby nie wyjść z tej sytuacji z długami. Na pewno można sporo nauczyć się na własnych błędach, jednak warto uczyć się na błędach innych, na przykład czytając odpowiednie książki i artykuły branżowe. W biznesie bardzo ważne są pieniądze, w końcu własna działalność gospodarcza nie jest instytucją charytatywną. Musi przynosić odpowiednie zyski. Dlatego też ważne jest ustalenie cen na właściwym poziomie. Każdy przedsiębiorca kiedy się zaczynał ze swoim pierwszym biznesem. Wielu ludzi zastanawia się, czy porzucić pewną pracę na etacie dla swojego biznesu, których nie jest pewny i nigdy nie będzie, ponieważ prowadzenie działalności gospodarczej zawsze wiąże się z mniejszym lub większym ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here