W jakim miejscu szukać porady prawnej, aby była skuteczna?

Jeśli w naszym życiu stało się coś, co sprawiło, że wpadliśmy w kłopoty finansowe, to nie powinniśmy chować głowy w piasek. Problemy same się nie rozwiążą. Jeżeli nie jesteśmy specjalistami z zakresu finansów, to warto wtedy poszukać pomocy u prawników zajmujących się sprawami z zakresu finansów.

Coraz więcej osób szuka pomocy prawnej przez Internet. Epidemia koronawirusa spowodowała, że upadło wiele firm, szczególnie w branży gastronomicznej, hotelarskiej oraz fitness. Bardzo dużo osób straciło zatrudnienie i popadło w spiralę długów. Nie są już w stanie regulować swoich zobowiązań względem wierzycieli.

Ludzie z problemami finansowymi zazwyczaj poszukują prostego rozwiązania, którego po prostu nie ma. Branie następnych zobowiązań często nie poprawia sytuacji, tylko jeszcze mocniej zacieśnia spiralę długów. Żeby uwolnić się ze spirali długów konieczna jest pełna analiza sytuacji finansowej dłużnika. Każda sprawa jest inna i tym samym nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania.

Tutaj z pomocą na pewno przychodzi sprawdzona kancelaria oddłużeniowa. Jest wiele rozwiązań do wyboru. Możemy przecież zdecydować się na negocjacje z wierzycielem, antywindykację, upadłość konsumencką albo konsolidację zobowiązań lub drogę sądową. Jedną z usług specjalistycznych jest także antychwilówka

Zawsze w takim przypadku warto jest poradzić się prawnika, który specjalizuje się w sprawach finansowych i cywilnych.

W związku z powyższym, jeśli korzystamy z pomocy prawnej na forum internetowym, to istotne jest, aby te rady były autorstwa faktycznych prawników. Jednym z niewielu takich miejsc jest forum dla zadłużonych współtworzone przez prawników z kancelarii Eurolege. Wieloletnie doświadczenie w branży antywindykacji przekłada się na ogromną liczbę zadowolonych klientów.

Trzeba dodać, iż taka porada nie zawsze wyklaruje sytuację i powinniśmy osobiście porozmawiać z prawnikiem. W trakcie konsultacji możemy naświetlić szczegółowo całą sprawę oraz pokazać dokumenty do analizy.

Do prawnika zgłaszamy się z różnymi pytaniami. Często konsumenci pytają o sprawy związane z upadłością albo komornikiem. Klienci pytają na przykład o to czy komornik może zająć najniższą krajową

Możemy nie umawiać się na osobistą rozmowę w kancelarii, gdyż obecnie wszystko można załatwić przez Internet. W Polsce funkcjonuje coraz większa ilość firm prawniczych, które mają doświadczenie w sprawach finansowych.

Doradztwo specjalisty jest bardzo potrzebne, bo działając samodzielnie możemy sobie zupełnie niepotrzebnie zaszkodzić niż pomóc. Co istotne analiza sprawy przez prawnika w tej kancelarii jest zupełnie bezpłatna. Na pewno taka wstępna konsultacja odpowie na wiele pytań i wskaże, czy mamy szansę na oddłużenie. Biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw warto skorzystać z wsparcia specjalistów, którzy podpowiedzą jakie kroki podjąć, aby wyjść z trudnej sytuacji finansowej.

Redakcja ekoatom.org.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *