Łap okazje na zarobek!

Kto by nie chciał szybko i łatwo dorobić do oszczędności? Niestety, każdy zarobiony grosz wymaga włożonej pracy, a praca uczy pokory i szacunku do pieniądza samego w sobie. Należy pamiętać, że żadna praca nie hańbi, a każda zarobiona złotówka to krok naprzód, choćby miało to być dziesięć czy sto złotych.
Do prac dodatkowych najczęściej garną się młodzi ludzie, którzy chcieliby dorobić na studia lub na własne wydatki. Nie jest to jednak żadna reguła – osoby dorosłe, a nawet starsze również podejmują się takich okazji, chociażby po to, aby zyskać parę złotych na wakacje, wyjazd z rodziną, oszczędności i inne.

Jakie są jednak okazje do dodatkowego zarobku? Od którego roku życia można legalnie aplikować na stanowiska pracy?

Okazje na zarobek – wyszukuj mądrze!

Często przed okresem wakacji czy ferii na stronach internetowych i mediach społecznościowych zaczyna pojawiać się ogromnie dużo rozmaitych ogłoszeń – „praca szuka człowieka!”, „poszukujemy studentów do pracy w naszej restauracji…” i tak dalej… Skąd jednak możemy mieć pewność, że podejmując się tej niepowtarzalnej oferty pracy, nie skończymy jako ofiara oszustwa? – Nie mamy takiej gwarancji. Z tego powodu najlepiej zawsze zapytać znajomych, czy mieli doświadczenia z tą firmą lub z tym miejscem pracy – w ten sposób nabieramy chociaż trochę większej pewności. Jeżeli jednak nie jesteśmy w stanie sprawdzić, czy jest to wiarygodna oferta, możemy wyszukiwać wyniki na zaufanych stronach – szczególnie, jeżeli chcielibyśmy na przykład wybrać się na pracę sezonową przy zbiorach za granicę. Wówczas najlepiej byłoby zaglądać na strony rządowe z ofertami pracy dodatkowej. Wyjazd za granicę wiąże się z o wiele większym ryzykiem, ale z kolei przywozimy do domu znacznie większy zysk, niż gdybyśmy tę samą pracę wykonali w Polsce. Jakie jeszcze prace możemy wykonywać?

– Roznoszenie ulotek – monotonne, ale warto, jeżeli są w nas wystarczające chęci
– Praca w gastronomii – chociażby w budce z lodami – do tego typu prac będziemy jednak potrzebować specjalne zaświadczenie, powszechnie znane jako „książeczka sanepidowska”
– Praca w kinie – często poszukiwane są osoby do sprzątania sali lub sprzedaży biletów…
… i wiele innych! Naprawdę nie trzeba długo szukać, żeby znaleźć dobrą okazję na zarobek.

Ile muszę mieć lat, żeby zacząć pracę?

W świetle polskiego prawa pracę na podstawie umowy o pracę mogą podejmować już osoby od 15 roku życia. Oczywiście wszystko zależy od rodzaju pracy, określonych warunków i ostatecznie od pracodawcy.

Redakcja ekoatom.org.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *